Ameliyatsız Burun Estetiği Olabilir mi?

Ameliyatsız Burun Estetiği Olabilir mi?

Ana haber bültenlerinden gazete ve dergilere varıncaya kadar ameliyatsız burun düzeltme seçenekleri sıralanıyor. Üstelik burun estetiği ameliyatı ülkemizde bu kadar profesyonelce ve dünya standartları üzerinde yapılırken.

Hastaların kimisi genel anesteziyi fobi haline getirdiği için, kimi iş yaşantısından bir süre kopamayacacağını dile getirerek ameliyatsız yöntemleri cazip buluyor. Estetik ve plastik cerrahlar aldıkları eğitim gereği pek çok estetik operasyonun ameliyatlı seçeneğini tercih ederler. Güzel bir burunun kalıcı çözümü için tartışmasız tek seçenek burun ameliyatıdır. Özellikle bizim gibi genetik yapımızda daha çok kemerli burunlar olan ve hemen hemen %70’imizin düzgün nefes alamadığı bir coğrafyada yaşıyorsak.

Rinoplasti, hastalar arasındaki tabiri ile burun estetik ameliyatı ya da burun ameliyatı esasında dış görünümün güzelleşmesini amaçlayan bir operasyon olsa da, bu operasyonun olmazsa olmazı düzgün bir nefes alma düzenin sağlanmasıdır. Bundan dolayı burun estetiği sonrası hem görünüm hem de fonksiyonel kontrollerin yapılması gerekir. Burun ameliyatı sonrası düzgün nefes alabilmek ve kişinin yüzüne uygun bir buruna sahip olmak çok önemlidir. ‘Burun güzel olmalı ve nefes almalı’ mottosu da buradan gelmektedir. Sadece bu sebep bile burun estetiğinin genel anestezi altında ve plastik cerrahlar tarafından yapılmasının ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Burun Ucu Estetiği

Öncelikle unutulmamalıdır ki hiç bir burun estetik müdahalesi plastik cerrahlar dışında uygulanmamalıdır. Ancak hekiminiz uygun gördüyse bu tip uygulamalar sık olmamakla beraber ikinci tercih olarak uygulanabilir.  Lazerle burun estetiği ise hastanın ağrı eşiğine göre yine lokal anestezi altında yapılan hassas bir müdahaledir. Bu teknik cildi kalın olan hastalarda cildi inceltmek için kullanılır ve standart burun estetiği yerine geçemez. Ayrıca bu tekniğin uygulanması, kontrolsüz diyabeti ve kanama pıhtılaşma problemi olan kişilerde sakıncalıdır. Dolayısıyla zahmetli gibi görünen burun ameliyatı esasında diğer yöntemlere göre daha güzel ve en önemlisi kalıcı sonuçlar verir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Peki burun estetiği gerçekten basit midir? Gelişen teknoloji ve uyguladığımız tekniklerle burun ameliyatı gerçekten en zahmetsiz operasyonlardan biridir. Hastanın yapısal özelliklerine bağlı olarak minimal morluk ve ödem oluşur.  Burun estetiği sonrası ile bir hafta yüzünüzde kalacak ufak atelden (burun üzerindeki destekleyici metal parça) rahatsız olmaz iseniz 3-4 gün sonra isinize dönebilirsiniz, çoğu operasyon sonrası hastanın genel durumu da iyi ise hemen taburcu edilebilir.

Bazı hastaların ise burun deformitesi yalnızca burun ucundaki düşüklükten kaynaklanabiliyor. Bu durumda burun kemiğine fazla müdahale etmeden yalnızca burun ucu estetiği ile çok güzel sonuçlar alınabiliyor. Burun ucu yeniden şekillendirilip biraz da kalkınca hem doğal hem de kavisli mükemmel bir görünüm elde ediliyor. Bu durumda hastanın hemen hemen hiç morluğu ve ödemi olmuyor. Bu sebeple burun ucu estetiği de oldukça tercih edilen uygulamalardan biridir.

Kemerli Burun Estetiği

İster kemerli ve kemik yapısının düzeltilmesi gereken, isterse yalnızca burun ucu düşük bir burun olsun artık burun estetiği ameliyatları oldukça zahmetsiz ve deneyimli ellerde mükemmel sonuç veriyor. Burun estetiği fiyatları da elde edilecek sonucu düşündüğümüzde ve ameliyatsız yöntemlerle kıyaslandığında son derece karşılanabilir düzeyde. Bu sebeple çok ciddi sağlık sorunları yok ise ameliyatsız burun estetiği yöntemlerini düşünmeye bile gerek yok. Yalnızca her ne yapılacaksa bu isi uzman bir hekimde yaptırmak hayati önem taşır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *