Blog

Hydrafacial Amerikan Cilt Bakımı

YOKSA SİZ AMERİKAN CİLT BAKIMI YAPTIRMADINIZ MI?

Sizleri Dünyaca ünlü doktorların önerdiği Üstün Amerikan Cilt Bakımı Teknolojisi ile buluşturuyoruz. Hollywood ve Türk yıldızlarının Cilt bakımında tercih ettiği bu sistem ile sizde cildinize hak ettiği değeri verin ve cildinizdeki sivilce, siyah nokta, leke, kızarıklık ve akne izlerinden ağrısız bir şekilde kurtulun.

Cildimize özen göstermez isek her gün bir gün daha yaşlanırız! Bunun önüne geçmek ve yaşlılığın bize getirdiği kötü etkilerden korunmak Amerikan Cilt Bakımı sayesinde artık çok kolay. Bu uygulamamızda kişiden kişiye değişen özel başlık ve özel solüsyonlar kullanılması en önemli noktalardan biridir… Solüsyonlar içerikleri ve etkileri açısından değişen üç farklı formülden oluşmaktadır. İlk aşamada S1 olarak adlandırılan ve gözeneklerde tıkanmaya yol açan sebum ve ölü epidermis hücrelerinin yumuşatılması, cildin nem düzeyinin arttırılması ve bir nevi yumuşak keseleme işlemi ile ölü epidermis hücrelerinden cildin arındırılması sağlanır. Bu birinci aşamanın özelliği aynı zamanda cildin ikinci basamağa hazırlanmasıdır. Bu solüsyonda bulunan özel bir deniz yosunu (Laminaria digitata) , hem yağlı hem de kuru ciltlerde nemliliği arttırmada son derece önemlidir. A,B1,B2,B3,B12,C,D,E,F ve K vitaminlerinden zengin özelliğiyle antiaging etki açısından da son derece önemli bir içeriktir. Karbamide (üre), dermatolojide sıklıkla kullandığımız nemledirme açısından yine son derece başarılı tıbbi bir içeriktir. Glukozamin HCl, kollajenin desteklenmesi ve pigmentasyon tedavisinde olumlu etkileriyle bilinir. İçeriğindeki Laktik asit nemlendirme özelliği yine son derece önemli olan ve bu açıdan en hassas ciltlerde bile peelingde tercih edebildiğimiz önemli bir etken maddedir.

İlk aşamada nemlenen ve yumuşak bir keseleme işlemiyle ölü hücrelerden arınan cilt artık ikinci aşamaya hazırdır. İçeriğinde salisilik asid ve bal ekstresi yer alan bu solüsyon, yağ ve nem dengesinin korunmasını sağlar. Salisilik asidin antiinflamatuvar etkisi de özellikle yağlanmadan ve kızarıklıktan şikayetçi olan danışanlarımızda koruyucu işlem olarak tercih edilebilir.

Üçüncü basamak cildin derinlemesine nemlendirilmesini ve korunmasını sağlamaktadır. İçerikte yer alan A vitamini keratinizasyonun düzenlenmesini, E vitamini cildin nemlendirilmesi, antioksidan etki ve güneş koruyucu özellik, hyaluronik asid yoğun nemlendirme ve yüzeysel, yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklarda zamanla hafifleme ve derinleşmenin engellenmesi, beyaz çay ekstresi yüksek antioksidan etki ve at kestanesi ekstresi kılcal damarların görünümünün azaltılması ve irritasyonun baskılanmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla son basamak işlemin sonuna gelindiğinde cildin sakinleştirilip yatıştırıldığı bir aşamadır. Yine bu son aşamada kullanılan solüsyonda bulunan kuşburnu ekstresi, yoğun C vitamini içeriğiyle kollajen yapımının desteklenmesi ve kan damarlarının kuvvetlendirilmesini sağlar. Amerikan Cilt Bakımı nın vakumlama özelliği sayesinde işlem adeta bir süpürge gibi cildimizdeki tüm sivilce ve siyah noktaları tamamen ortadan kaldırır.

Seanslar genellikle 2.5 saat sürmektedir. Bu detay bir Estetik by Somay ayrıcalığıdır. Seans aralıkları ciltten cilde ve ihtiyaca göre değişmekle birlikte genellikle 7-10 günde bir olmak üzere 3 seans ve sağlanan olumlu etkinin korunması için 15 günde bir 2 seans, son olarak bir ay sonra bir seans olmak üzere uygulanır. Etkisi o kadar memnun edicidir ki isteyen danışanlarımızın ayda bir olarak devam etmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Yaz ve kış aylarında rahatlıkla uygulanabilen bu işlem, cilt problemlerinde ve anti-aging etki açısından isabetli bir seçimdir. Uygulamanın bilinçli, uygun vakum güçlerinde ve kas yönlerine uygun bir şekilde yapılması son derece önemlidir.

Amerikan Cilt Bakımı Kimler İçin Uygundur? ;

Cildinin cansız ve sağlıksız göründüğünü düşünenler, Siyah veya beyaz noktalarından şikeyet edenler, sivilce izleri, kızarıklıkları, skar izleri, yüzeysel kırışıklıklarından şikayet edenler ve cildinde aşırı yağlanma problemleri olanlar için mükemmel bir seçenektir. Özellikle ergenlik sonrasından itibaren 30 yaş ve üzeri danışanlarımıza ciltlerini gelecekte karşılaşabilecekleri olumsuz sonuçlardan korunmaları ve geleceğe hazırlanmaları için Amerikan Cilt Bakımı yaptırılmalarını önemle tavsiye etmekteyiz.

Amerikan Cilt Bakımı;

Siyah nokta ve ergenlik sivilceleri
Cilt yağ ve nem dengesinin sağlanması,
Elle sıkma işlemi olmaksızın özel solüsyonlarla etkinin sağlanıp yağ, kir ve ölü epidermis hücrelerinin vakumla cilt yüzeyinden uzaklaştırılması
Güneş Hasarlarının iyileştirilmesi,
Düzenli uygulamalarla ince kırışıklıklarda açılma ve sıkı bir cilt yapısı oluşumunu sağlamada,
Akne İzlerinden kurtulmada,
Renk Düzensizliklerinde,
Tüm bunların sonucu olarak da parlak, canlı, sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümünü sağlıklı koşullarda sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir